IGN Hakkında

Güvenilirliği, yenilikçi gücü ve üstün hizmet kalitesi ile International Group Nacar’ın başarı öyküsünün başlangıcı 1994 yılına dayanır. Şirketler grubunun kurucuları H. Reşit Nacar ve Zübeyde Nacar, 1994 yılında Gaziemir vergi dairesine kaydolmuş ve iş hayatına atılmışlardır.

Güzellik ve sağlık alanında ticari faaliyette bulunarak başlanılan bu girişim, daha sonra faaliyet kollarının artması ile birlikte International Group Nacar adını alacak yapılanmanın ilk adımı olmuştur.

International Group Nacar (IGN), günümüzde güzellik ve estetik alanından kozmetik üretimine, sağlık turizminden ilaç üretimine kadar geniş bir yelpaze altında bulunan markalar veya firmalar aracılığıyla faaliyet göstermektedir.

Benon Medikal markası ile dünyanın önde gelen firmalarının Türkiye distribütörlükleri yapılarak satış ve teknik servis faaliyetleri mükemmeliyetçi bir anlayışla sürdürülmektedir. Medikal estetik cihaz sektöründe kendini hizmet kalitesi, kurumsal işleyişi ile kanıtlamış olan Benon Medikal aynı zamanda İtalya ve Fransa’dan farklı dermokozmetik ürünlerinin distribütörlüklerini üstlenmektedir.

2017-2018 yılında yaptığı laboratuvar yatırımı ile birlikte ilaç ve kozmetik üretim tesisi yatırımı yaparak İzmir’e GMP onaylı birkaç üretim tesisinden bir tanesini kazandırmıştır. Bu yatırım sayesinde hem IGN altında kendi dermokozmetik markasını üretmeye başlamıştır, hem de IGN Laboratuvarında Amerika ve Avrupalı rakiplerinin geliştirdiği ürünlerle yarışan ürünlerin ARGE’leri yapılmaktadır.